Testeři si užili spoustu zábavy díky karetní hře Opráski sčeskí historje. Jak se jim hra líbila?

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotili
5
2x
4
5x
3
2
2x
1
1x
doporučuje
70 %
Testováno v období
od 27. 10. 2019
do 15. 12. 2019

Opráski sčeskí historje - karetní hra

Karetní hra s motivy postav a událostí oblíbeného komixu Opráski sčeskí historje opravdu zahýbá dějinami.

Ve hře bojuješ o události z české historie. V ruce máš postavy, které vykládáš do svého týmu a nejsilnější z týmů vyhrává. Pozor, karty v ruce rychle docházejí, dobře zvaž, kdy jít do boje a kdy radši šetřit síly!V krabičce máš karty událostí a karty postav. Karty událostí jsou ty, o které hráči v herním kole bojují. Vždy je na stole vyložena pouze jedna. Ten, kdo získá tři události vyhrává celou hru. Každá událost má schopnost, která platí pouze ve chvíli, kdy se o ni hraje. Kartami postav hráč v herním kole bojuje o kartu události. Drží je v ruce a vykládá na stůl. Hru vyhrává hráč, který jako první získá tři karty událostí, třeba Sametofku, Bíllou horu nebo Defeneztraci.

Instruktážní video

Hodnocení
10
avatar
Lucie
V naší skupině, která byla věkově rozmanitá jsme hru vyzkoušely s velkou chutí. Během hry a při orientaci v pravidlech naše nadšení opadlo. Pro děti je hra "cool" díky češtině jaká je zde použitá. A některé děti znaly knihy, podle kterých je hra vytvořena. Pro dospělého hráče je to otrava a k další hře nás odradila. Takže naše hraní končilo tím, že se děti bavily hlavně procházením kartiček a tou šílenou češtinou bez hry - jen si je prohlížely a prznily dál jazyk. Hra nás bohužel nenadchla. Jediné co bych zdůraznila co se hám líbilo je, že se snaží v dětech probudit zájem o českou historii. O výsledku pochybuji.
klad Mladším hráčům, kteří hru hráli znali knihy a hra je bavila
klad Nápad, jak přijmout mladší děti k zájmu o české dějiny
klad Hra pro mladší hráče
klad Hráli jsme hru různé věkové kategorie. od 7 let až po 5 2 a pro starší hráče bylo velmi náročné orientovat se v jazyku hry.
klad Trochu krkolomější zorientovat se v pravidlech
klad Desing a jazyk není moc vhodný pro pohodovou hru pro starší hráče. Za nás dospělé velké mínus
avatar
Jaroslava
je to zábavná rodinná, a celkem nenáročná hra, lehce pochopitelná i pro větší děti, hrála jsem ji s vnoučaty. Je pro více osob a je i docela skladná, takže se může vzít i na cesty, pro více osob rozdílného věku, docela bych to volila jako vhodný dárek pod stromeček
klad ano
klad jsem spokojena
avatar
Andrea
Opráski jsou hra, kterou si člověk buď zamiluje, nebo jí nesnáší :D Nám se hned od začátku líbila ta hlavní myšlenka, která odkazuje na českou historii. Takže první dojem hodně super. Nicméně, hra je docela náročná, co se týká pochopení pravidel. Z přiloženého návodu jsme téměř nic nepochopili a museli si pravidla dohledat na internetu. Hodně nám pomohlo instruktážní video a často kladené otázky. Nervóznější hráči měli s hrou ze začátku velké problémy, ale když jsme jim poté pravidla vysvětlili (nebo aspoň tak, jak si myslíme, že to má být), tak už to bylo lepší. Hru jsem si ale pořádně užili až po cca 7-8 testovacích hrách, kdy jsme opravdu nejdřív jen zkoušeli, zda tomu rozumíme. Postupně jsme si vše zažili a nyní už Opráski hrajeme se stejnou lehkostí jako například Prší :))) PS.: příznivci černého humoru si jistě přijdou na své :D
klad grafické provedení
klad myšlenka hry
klad rozsah hráčů
klad žertovné popisky
klad černý humor
klad nové situace
klad nedostatečný přiložená návod
klad náročnější pravidla
příloha
avatar
františek
jako nápad na hru je to celkem zajímavé, ale bohužel jsem vubec nepochopila z návodu pravidla. Přílíš komplikovany popis a něco neni vysvětleno vubec a nechápu jak tato hra může být určena pro děti od 7 let. Hraji různé karetní hry s dětma, ale tato hra nás nějak nezaujala i když jsme měli vůči ní velké očekávání které bohužel nenaplnila. Otázkou zůstává jestli je to hrou nebo námi, že jsme správně smysl této hry nepochopili.
klad nápad
klad nepochopila jsem pravidla
klad nechápu jak tohle muže být hra pro děti od sedmi let
klad nenaplnila moje očekávání
avatar
Martina
Opráski sčeskí histroje je svižná karetní hra, která si udržuje standard humoru stejnojmenného komiksu. Pobaví každého, kdo zná alespoň trochu historii naší země, jen pozor u hraní s dětmi, ať si neosvojí pojmy a jména ze hry a vy se pak nemusíte potit u vysvětlování na třídních schůzkách :-) Hra je praktická, obsahuje karty a žeton, lze kamkoliv přibalit s sebou.
klad rychlý, svižný průběh hry
klad zábavné téma i ilustrace
klad praktické balení, super třeba na dovolenou či večerní posezení u piva
klad příjemná cena
klad ne vždy jednoznačná pravidla, chvíli jsme bojovali s jejich pochopením
avatar
Radka
Ze hry Opráski sčeskí historje jsme byli nadšení. Hru jsme si rozložili při nedělním večeru s přáteli. Musím přiznat, že napřed nás pravidla trochu zaskočila. Věřím, že mnoho lidí kvůli pochopení hru ani nezkusí. Přes pořáteční zaškobrtnutí bylo o zábavu postaráno. Moc se nám líbí.
klad nápaditost
klad rychlá hra
klad o zábavu postaráno
klad těžší pochopení pravidel
avatar
Veronika
Hra je hodně originální, nikde jse neviděla nic podobného. Děti bavila - starší si už uměli propojit něteré slova s tím, co se naučily ve škole. Pro mladší si myslím, že si slova zapamatují a ve škole jim již známá slova budou něco říkat. Není složité odhalit původ slov a je to trochu slovní hříčka i pro dospělé, která pobaví :). Jediný kdo si hru moc neoblíbil byla babička učitelka, které prostě zpřeházená písmenka a pravopisné chyby vadily :).
klad Velice nápaditá hra
klad Děti si skvěle propojí věci, co se naučily ve škole
klad Mladším dětem myslím, že slova ulpí v hlavě a až se budou učit ve škole, lehce si zapamatují
klad Vtipné
klad Je poněkud těžké zvyknout si na zpřeházený slovosled
avatar
Hana
Dobrý den, moc děkuji za možnost otestovat tuto hru. Bavilo to hrát mojí sestru (12 let) i kolegy v práci. Moc se mi líbí, že hra je naučná, ale současně i vtipná, takže i dospělí si v tom něco najdou. Hru beru i na vánoční večírek. Sestra se zajímá o historii a moc jí to bavilo, rozhodla jsem se jí pořídit knížky od této firmy. Líbí se mi, že tam najdete postavy ze středověku i z moderních dějin o kterých se většinou ve škole moc neučí. Jediné co bych vytkla je, že nevím jestli je dobré psát v názvech chyby, protože si je může dítě špatně zapamatovat.
klad moc hezky zpracované
klad hra je chytře vymyšlená
klad je tam historie panovníků ale i moderní dějiny
klad je to naučné
klad nevím jestli i dětí je rozumné psát tam hrubky u dyslektiků by to mohl být problém
avatar
Edita
Karty jsou zalaminovány, ale nejsou nalakované, proto se špatně míchají. Chybí podrobnější návod. Museli jsme si přehrát video na YouTube, abychom tu hru pochopili. Hra nemá edukativní charakter, jde spíše jde o strategii. Nejde o historii, jako takovou, ale o hodnoty karet. Jsou použity zábavné názvy a hezké obrázky.
klad Jsou použity zábavné názvy a hezké obrázky.
klad Karty jsou zalaminovány, ale nejsou nalakované, proto se špatně míchají.
klad Chybí podrobnější návod. Museli jsme si přehrát video na YouTube, abychom tu hru pochopili.
klad Hra nemá edukativní charakter, jde spíše o strategii. Nejde o historii, jako takovou, ale o hodnoty karet.
avatar
Květoslava
Karetní hra Opráski mě zaujala humornými texty. Použili jsme ji na firemním večírku. Dříve jsem si osvojila pravidla a hru vedla. Velmi jsme se nasmáli. Hodnotím hru jako zábavnou a humorem prošpikovanou.Kromě humoru jsme si připomněli i historické postavy dějin naší země.
klad Příjemný materiál, barevné provedení, vtipné texty. Zábavný způsob pojetí češtiny. Velmi jsme se na večírku pobavili.
klad Chvilku jsem strávila pochopením postupu hry, ale zvládli jsme.
příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Potvrdit volby Doména Platnost Popis Zpracovatel